Van Driel-bussen
Nieuwe plannen

Den Bosch zet in op zelfstandiger leerlingenvervoer

Van Driel is in Den Bosch tot 31 juli verantwoordelijk voor het leerlingenvervoer. Foto: Van Driel

De gemeente ’s Hertogenbosch gaat meer ondersteuning en maatwerk bieden aan kinderen die gebruik maken van leerlingenvervoer. Dat meldt de gemeente op de eigen website. Daarnaast gaat Den Bosch leerlingen helpen zelfstandiger naar school te reizen, iets waar ze in de toekomst profijt van moeten hebben.

“Wij willen dat alle kinderen in onze gemeente de kans krijgen om zich te ontwikkelen. Ook op het gebied van reizen van en naar school”, zegt Ufuk Kâhya, wethouder talentenontwikkeling, daarover. “We gaan daarom meer maatwerk bieden. We richten het vervoer zo passend mogelijk in voor hen die het nodig hebben.”

Stimulans

“Tegelijkertijd willen we leerlingen die de mogelijkheden hebben of daar naartoe kunnen groeien, stimuleren meer uit zichzelf te halen”, vervolgt de wethouder haar verhaal. “Met de juiste begeleiding om zelf van en naar school te gaan, hopen we dat leerlingen ervaren dat ze veel meer in hun mars hebben dan ze denken. Dit zal resulteren in meer vertrouwen, waardoor ze in de toekomst zo zelfstandig mogelijk deel kunnen nemen aan de maatschappij.”

Den Bosch benadrukt daarbij dat het recht op vervoer, zoals bijvoorbeeld het aantal kilometers tussen huis en school, hetzelfde blijft. Daarnaast gaat de gemeente leerlingen helpen zelfstandiger te reizen. “Samen met ouders en scholen kijken we naar wat mogelijk is”, aldus de gemeente. “Ouders van kinderen voor wie zelfstandig reizen nu en in de toekomst niet mogelijk is, hoeven volgens de nieuwe regels niet meer elk jaar opnieuw een aanvraag te doen.”

Sceptisch

Ouders van kinderen die gebruik maken van het leerlingenvervoer, waren volgens het Brabants Dagblad (BD) in eerste instantie sceptisch over deze nieuwe werkwijze. Volgens Bas Razenberg, directeur van de Mytylschool Gabriël, heeft de gemeente de ouders overtuigd van de nieuwe werkwijze. “Ze waren bang dat het om een verkapte bezuiniging ging”, zegt hij tegen BD. “Maar de gemeente heeft duidelijk kunnen maken dat het absoluut niet bedoeld is als bezuiniging. Het kan de jeugd juist meer vrijheid geven.”

Op dinsdag 4 juli buigt de Bossche gemeenteraad zich over de nieuwe plannen.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.

Den Bosch zet in op zelfstandiger leerlingenvervoer | TaxiPro
Van Driel-bussen
Nieuwe plannen

Den Bosch zet in op zelfstandiger leerlingenvervoer

Van Driel is in Den Bosch tot 31 juli verantwoordelijk voor het leerlingenvervoer. Foto: Van Driel

De gemeente ’s Hertogenbosch gaat meer ondersteuning en maatwerk bieden aan kinderen die gebruik maken van leerlingenvervoer. Dat meldt de gemeente op de eigen website. Daarnaast gaat Den Bosch leerlingen helpen zelfstandiger naar school te reizen, iets waar ze in de toekomst profijt van moeten hebben.

“Wij willen dat alle kinderen in onze gemeente de kans krijgen om zich te ontwikkelen. Ook op het gebied van reizen van en naar school”, zegt Ufuk Kâhya, wethouder talentenontwikkeling, daarover. “We gaan daarom meer maatwerk bieden. We richten het vervoer zo passend mogelijk in voor hen die het nodig hebben.”

Stimulans

“Tegelijkertijd willen we leerlingen die de mogelijkheden hebben of daar naartoe kunnen groeien, stimuleren meer uit zichzelf te halen”, vervolgt de wethouder haar verhaal. “Met de juiste begeleiding om zelf van en naar school te gaan, hopen we dat leerlingen ervaren dat ze veel meer in hun mars hebben dan ze denken. Dit zal resulteren in meer vertrouwen, waardoor ze in de toekomst zo zelfstandig mogelijk deel kunnen nemen aan de maatschappij.”

Den Bosch benadrukt daarbij dat het recht op vervoer, zoals bijvoorbeeld het aantal kilometers tussen huis en school, hetzelfde blijft. Daarnaast gaat de gemeente leerlingen helpen zelfstandiger te reizen. “Samen met ouders en scholen kijken we naar wat mogelijk is”, aldus de gemeente. “Ouders van kinderen voor wie zelfstandig reizen nu en in de toekomst niet mogelijk is, hoeven volgens de nieuwe regels niet meer elk jaar opnieuw een aanvraag te doen.”

Sceptisch

Ouders van kinderen die gebruik maken van het leerlingenvervoer, waren volgens het Brabants Dagblad (BD) in eerste instantie sceptisch over deze nieuwe werkwijze. Volgens Bas Razenberg, directeur van de Mytylschool Gabriël, heeft de gemeente de ouders overtuigd van de nieuwe werkwijze. “Ze waren bang dat het om een verkapte bezuiniging ging”, zegt hij tegen BD. “Maar de gemeente heeft duidelijk kunnen maken dat het absoluut niet bedoeld is als bezuiniging. Het kan de jeugd juist meer vrijheid geven.”

Op dinsdag 4 juli buigt de Bossche gemeenteraad zich over de nieuwe plannen.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.