Hubtaxi Westerkwartier
Beperkt gebruik

Westerkwartier wil naamsbekendheid hubtaxi vergroten

Hubtaxi Westerkwartier. Foto ter illustratie.Foto: gemeente Westerkwartier

De gemeente Westerkwartier wil de naamsbekendheid van de hubtaxi vergroten en de voorziening meer onder de aandacht brengen van haar inwoners. Dat laat de gemeente desgevraagd weten tegenover TaxiPro. Volgens wethouder Harry Stomphorst (Publiek Vervoer) wordt deze vervoersdienst nog maar mondjesmaat gebruikt.

“De hubtaxi bestaat al een jaar of acht, maar weinig inwoners hebben weet van het bestaan ervan”, zei wethouder Stomphorst daar vorige maand over tegen RTV Noord. “Dat is jammer, want het is een prima voorziening. Het zorgt voor mobiliteit van Westerkwartierders, die bijvoorbeeld geen auto hebben of voor wie fietsen naar een ov-knooppunt te ver of te moeilijk is.”

Versobering

Volgens een woordvoerder van de gemeente werd er tijdens de coronaperiode veel minder gebruik gemaakt van (openbaar) vervoer. “Dat gold ook voor de hubtaxi”, zo verklaart de woordvoerder het beperkte gebruik van deze vervoersdienst. “We willen graag dat alle inwoners met het openbaar vervoer kunnen reizen, ondanks de versobering van het openbaar vervoersnetwerk in een gemeente als Westerkwartier.”

Folders

Om dat doel te bereiken wil Westerkwartier de naamsbekendheid van de hubtaxi te vergroten. De gemeente gaat dat doen door tijdens gesprekken met inwoners, hen te attenderen op het bestaan van deze vervoersdienst. “Daarnaast zijn er ook folders beschikbaar over de hubtaxi, die we meegeven als daar behoefte aan is. Ook plaatsen we informatie op onze gemeentepagina, website en socials. Hiermee bereiken we dagelijks zo’n 12.000 mensen”, zo besluit de woordvoerder.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.

Westerkwartier wil naamsbekendheid hubtaxi vergroten | TaxiPro
Hubtaxi Westerkwartier
Beperkt gebruik

Westerkwartier wil naamsbekendheid hubtaxi vergroten

Hubtaxi Westerkwartier. Foto ter illustratie.Foto: gemeente Westerkwartier

De gemeente Westerkwartier wil de naamsbekendheid van de hubtaxi vergroten en de voorziening meer onder de aandacht brengen van haar inwoners. Dat laat de gemeente desgevraagd weten tegenover TaxiPro. Volgens wethouder Harry Stomphorst (Publiek Vervoer) wordt deze vervoersdienst nog maar mondjesmaat gebruikt.

“De hubtaxi bestaat al een jaar of acht, maar weinig inwoners hebben weet van het bestaan ervan”, zei wethouder Stomphorst daar vorige maand over tegen RTV Noord. “Dat is jammer, want het is een prima voorziening. Het zorgt voor mobiliteit van Westerkwartierders, die bijvoorbeeld geen auto hebben of voor wie fietsen naar een ov-knooppunt te ver of te moeilijk is.”

Versobering

Volgens een woordvoerder van de gemeente werd er tijdens de coronaperiode veel minder gebruik gemaakt van (openbaar) vervoer. “Dat gold ook voor de hubtaxi”, zo verklaart de woordvoerder het beperkte gebruik van deze vervoersdienst. “We willen graag dat alle inwoners met het openbaar vervoer kunnen reizen, ondanks de versobering van het openbaar vervoersnetwerk in een gemeente als Westerkwartier.”

Folders

Om dat doel te bereiken wil Westerkwartier de naamsbekendheid van de hubtaxi te vergroten. De gemeente gaat dat doen door tijdens gesprekken met inwoners, hen te attenderen op het bestaan van deze vervoersdienst. “Daarnaast zijn er ook folders beschikbaar over de hubtaxi, die we meegeven als daar behoefte aan is. Ook plaatsen we informatie op onze gemeentepagina, website en socials. Hiermee bereiken we dagelijks zo’n 12.000 mensen”, zo besluit de woordvoerder.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.