Een taxibus van Connexxion
'Stakers op het matje'

Connexxion ontkent aantijging FNV over intimidatie werknemers

Een taxibus van Connexxion. Foto: ANP/Hollandse Hoogte/Venema Media

Werknemers van Connexxion Taxi Service in Groningen en Noord-Brabant, die de afgelopen maanden hebben gestaakt voor een betere cao Zorgvervoer en Taxi, worden volgens FNV door de directie van het vervoersbedrijf op het matje geroepen. De vakbond spreekt zelfs over intimidatie. Connexxion ontkent op haar beurt deze aantijging.

Volgens FNV moeten werknemers van Connexxion bij de directie komen uitleggen waarom ze gestaakt hebben. “Dat is pure intimidatie en volstrekt onacceptabel”, zegt vakbondsbestuurder Meindert Gorter daarover. “Dat de directie het vervelend vindt dat er is gestaakt, is natuurlijk prima. Maar medewerkers op het matje roepen omdat ze gebruik hebben gemaakt van een grondrecht, gaat echt veel te ver.” FNV heeft de Connexxion-directie daarom een brief gestuurd. In de brief laat de vakbond weten deze handelwijze af te keuren en wordt gevraagd af te zien van verdere bijeenkomsten.

Als Connexxion vragen heeft over de gevoerde stakingen, kan de directie terecht bij de bestuurders van FNV, zo meldt de vakbond. “De werknemers, onze leden, hebben gestaakt omdat zij de eisen van FNV ondersteunen. Als Connexxion wil weten waarom de werknemers hebben gestaakt, kunnen ze met ons contact opnemen”, aldus Gorter. De vakbond laat tevens weten dat als de gesprekken toch doorgaan, FNV haar leden zal ondersteunen door voor en na de gesprekken aanwezig te zijn. Ook zal de vakbond haar leden helpen in het voorbereiden van dergelijke gesprekken.

Koffietafelgesprek

Connexxion ontkent de aantijging die FNV richting het vervoersbedrijf maakt. De vervoerder bevestigt dat er gesprekken zijn geweest waar ook de stakingen aan bod zijn gekomen. Volgens Connexxion is het personeel echter niet ‘op het matje geroepen’, maar uitgenodigd voor een vrijblijvend ‘koffietafelgesprek’ om over dit onderwerp te praten. “Wij vinden de aantijgingen die FNV richting ons maakt, enorm heftig”, reageert een woordvoerder van Connexxion. “We zijn er echt van geschrokken. In Groningen heeft directeur Lucien Brouwers onze collega’s uitgenodigd voor een gesprek. Tijdens deze bijeenkomst is ook over de stakingen gesproken. Het betreft hier echter een open uitnodiging. Het was niet zo dat werknemers die deel hebben genomen aan de stakingen, verplicht waren om te komen.”

Volgens de woordvoerder laat Brouwers regelmatig zijn gezicht zien bij de verschillende vestigingen van Connexxion, omdat hij het belangrijk vindt om te horen wat er leeft onder de medewerkers “Ik vind het mijn verantwoordelijkheid als directeur om direct van mijn medewerkers te horen wat voor onvrede er speelt en te luisteren naar hun verhalen, in plaats van op afstand te blijven”, zegt Lucien Brouwers daar zelf over. “Dit is dus een zeer gebruikelijke manier van werken binnen Connexxion. Ik praat op regelmatige basis met groepen of individuele medewerkers, om te kunnen begrijpen wat er speelt en om te kijken of ik vanuit mijn positie hierin in positieve zin kan bijdragen.”

Evalueren

Op de vraag of er tijdens die gesprekken stakers door de directie op de vingers zijn getikt, antwoordt de woordvoerder: “Absoluut niet. Staken is een grondrecht. Dat is een groot goed. Daar zouden wij nooit onze vingers aan branden. Misschien is het gesprek bij een aantal werknemers op een verkeerde manier overgekomen. Dat kan natuurlijk. We gaan evalueren hoe we dat in de toekomst kunnen voorkomen”, zo besluit Connexxion.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.

Connexxion ontkent aantijging FNV over intimidatie werknemers | TaxiPro
Een taxibus van Connexxion
'Stakers op het matje'

Connexxion ontkent aantijging FNV over intimidatie werknemers

Een taxibus van Connexxion. Foto: ANP/Hollandse Hoogte/Venema Media

Werknemers van Connexxion Taxi Service in Groningen en Noord-Brabant, die de afgelopen maanden hebben gestaakt voor een betere cao Zorgvervoer en Taxi, worden volgens FNV door de directie van het vervoersbedrijf op het matje geroepen. De vakbond spreekt zelfs over intimidatie. Connexxion ontkent op haar beurt deze aantijging.

Volgens FNV moeten werknemers van Connexxion bij de directie komen uitleggen waarom ze gestaakt hebben. “Dat is pure intimidatie en volstrekt onacceptabel”, zegt vakbondsbestuurder Meindert Gorter daarover. “Dat de directie het vervelend vindt dat er is gestaakt, is natuurlijk prima. Maar medewerkers op het matje roepen omdat ze gebruik hebben gemaakt van een grondrecht, gaat echt veel te ver.” FNV heeft de Connexxion-directie daarom een brief gestuurd. In de brief laat de vakbond weten deze handelwijze af te keuren en wordt gevraagd af te zien van verdere bijeenkomsten.

Als Connexxion vragen heeft over de gevoerde stakingen, kan de directie terecht bij de bestuurders van FNV, zo meldt de vakbond. “De werknemers, onze leden, hebben gestaakt omdat zij de eisen van FNV ondersteunen. Als Connexxion wil weten waarom de werknemers hebben gestaakt, kunnen ze met ons contact opnemen”, aldus Gorter. De vakbond laat tevens weten dat als de gesprekken toch doorgaan, FNV haar leden zal ondersteunen door voor en na de gesprekken aanwezig te zijn. Ook zal de vakbond haar leden helpen in het voorbereiden van dergelijke gesprekken.

Koffietafelgesprek

Connexxion ontkent de aantijging die FNV richting het vervoersbedrijf maakt. De vervoerder bevestigt dat er gesprekken zijn geweest waar ook de stakingen aan bod zijn gekomen. Volgens Connexxion is het personeel echter niet ‘op het matje geroepen’, maar uitgenodigd voor een vrijblijvend ‘koffietafelgesprek’ om over dit onderwerp te praten. “Wij vinden de aantijgingen die FNV richting ons maakt, enorm heftig”, reageert een woordvoerder van Connexxion. “We zijn er echt van geschrokken. In Groningen heeft directeur Lucien Brouwers onze collega’s uitgenodigd voor een gesprek. Tijdens deze bijeenkomst is ook over de stakingen gesproken. Het betreft hier echter een open uitnodiging. Het was niet zo dat werknemers die deel hebben genomen aan de stakingen, verplicht waren om te komen.”

Volgens de woordvoerder laat Brouwers regelmatig zijn gezicht zien bij de verschillende vestigingen van Connexxion, omdat hij het belangrijk vindt om te horen wat er leeft onder de medewerkers “Ik vind het mijn verantwoordelijkheid als directeur om direct van mijn medewerkers te horen wat voor onvrede er speelt en te luisteren naar hun verhalen, in plaats van op afstand te blijven”, zegt Lucien Brouwers daar zelf over. “Dit is dus een zeer gebruikelijke manier van werken binnen Connexxion. Ik praat op regelmatige basis met groepen of individuele medewerkers, om te kunnen begrijpen wat er speelt en om te kijken of ik vanuit mijn positie hierin in positieve zin kan bijdragen.”

Evalueren

Op de vraag of er tijdens die gesprekken stakers door de directie op de vingers zijn getikt, antwoordt de woordvoerder: “Absoluut niet. Staken is een grondrecht. Dat is een groot goed. Daar zouden wij nooit onze vingers aan branden. Misschien is het gesprek bij een aantal werknemers op een verkeerde manier overgekomen. Dat kan natuurlijk. We gaan evalueren hoe we dat in de toekomst kunnen voorkomen”, zo besluit Connexxion.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.