Willemsen de Koning
Aanbesteding

Leerlingenvervoer Amersfoort naar Willemsen- de Koning

Taxibusje van Willemsen de Koning. Foto ter illustratie. Foto: TaxiPro/Vincent Krabbedam

Het leerlingenvervoer in Amersfoort en omstreken (Leusden, Bunschoten, Baarn, Soest en Woudenberg) is definitief gegund aan Willemsen- de Koning. Dat heeft wethouder Nadya Aboyaakoub-Akkouch (Onderwijs) maandag bekend gemaakt. Volgens de gemeente is Willemsen- de Koning “de beste partner” voor al het vervoer. 

Tijdens de aanbesteding is door de Utrechtse gemeenten rekening gehouden met de toegang tot het leerlingenvervoer, zoals het instellen van opstapplaatsen, intensieve begeleiding naar zelfstandig reizen en het gebruik van alternatieve vervoersoplossingen.

“De input hiervoor is naar voren gekomen in gesprekken met inwoners, ouders, scholen en overige betrokkenen”, aldus wethouder Aboyaakoub-Akkouch. “Wij hebben er alle vertrouwen in dat we met het nieuwe contract waarin nieuwe afspraken zijn gemaakt over chauffeurs, reistijden en communicatie, er een verbeterslag wordt gemaakt in het dagelijkse vervoer van onze leerlingen.” De opdracht treedt per 1 augustus in werking en loopt door tot 31 juli 2028.

Verordening

Daarnaast werkt Amersfoort aan een nieuwe verordening leerlingenvervoer. Deze laat echter voorlopig nog op zich wachten, omdat de gemeente in afwachting is van de nieuwe modelverordening van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG). Deze wordt eind maart verwacht. “In het komende schooljaar zullen wij op basis van onze lopende verordening stappen maken naar het vinden van een vervoersoplossing passend bij de leerling, zijn ontwikkelingsmogelijkheden en aanwezige mogelijkheden binnen het bestaande netwerk.”

Het college van burgemeester en wethouders (B&W) gaat nog voor de zomer met de gemeenteraad in gesprek over de doorontwikkeling van het leerlingenvervoer en de nieuwe verordening.

Lees ook:

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.

Leerlingenvervoer Amersfoort naar Willemsen- de Koning | TaxiPro
Willemsen de Koning
Aanbesteding

Leerlingenvervoer Amersfoort naar Willemsen- de Koning

Taxibusje van Willemsen de Koning. Foto ter illustratie. Foto: TaxiPro/Vincent Krabbedam

Het leerlingenvervoer in Amersfoort en omstreken (Leusden, Bunschoten, Baarn, Soest en Woudenberg) is definitief gegund aan Willemsen- de Koning. Dat heeft wethouder Nadya Aboyaakoub-Akkouch (Onderwijs) maandag bekend gemaakt. Volgens de gemeente is Willemsen- de Koning “de beste partner” voor al het vervoer. 

Tijdens de aanbesteding is door de Utrechtse gemeenten rekening gehouden met de toegang tot het leerlingenvervoer, zoals het instellen van opstapplaatsen, intensieve begeleiding naar zelfstandig reizen en het gebruik van alternatieve vervoersoplossingen.

“De input hiervoor is naar voren gekomen in gesprekken met inwoners, ouders, scholen en overige betrokkenen”, aldus wethouder Aboyaakoub-Akkouch. “Wij hebben er alle vertrouwen in dat we met het nieuwe contract waarin nieuwe afspraken zijn gemaakt over chauffeurs, reistijden en communicatie, er een verbeterslag wordt gemaakt in het dagelijkse vervoer van onze leerlingen.” De opdracht treedt per 1 augustus in werking en loopt door tot 31 juli 2028.

Verordening

Daarnaast werkt Amersfoort aan een nieuwe verordening leerlingenvervoer. Deze laat echter voorlopig nog op zich wachten, omdat de gemeente in afwachting is van de nieuwe modelverordening van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG). Deze wordt eind maart verwacht. “In het komende schooljaar zullen wij op basis van onze lopende verordening stappen maken naar het vinden van een vervoersoplossing passend bij de leerling, zijn ontwikkelingsmogelijkheden en aanwezige mogelijkheden binnen het bestaande netwerk.”

Het college van burgemeester en wethouders (B&W) gaat nog voor de zomer met de gemeenteraad in gesprek over de doorontwikkeling van het leerlingenvervoer en de nieuwe verordening.

Lees ook:

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.