Taxibusje van Willemsen- de Koning
Doelgroepenvervoer

Willemsen- de Koning nieuwe leerlingenvervoerder ’s Hertogenbosch

Taxibusje van Willemsen- de Koning. Foto: ProMedia/Vincent Krabbendam

Vervoersbedrijf Willemsen- de Koning is per 1 augustus 2023 de nieuwe leerlingenvervoerder in de gemeente ‘s- Hertogenbosch. Dat laat het college van burgemeester en wethouders (B&W) weten in een informatienota aan de Bossche gemeenteraad. Willemsen- de Koning neemt daarmee het stokje over van Van Driel.

De gemeente heeft het leerlingenvervoer, jeugdvervoer en het vervoer van de Weener XL (overheidsinstelling) opnieuw aanbesteed. Twee nieuwe vervoerders zullen vanaf augustus gaan rijden: Willemsen- de Koning en Munckhof.

Gemeentegrenzen

Willemsen- de Koning wordt vanaf die datum verantwoordelijk voor het leerlingenvervoer binnen de gemeente ’s Hertogenbosch. Munckhof wordt verantwoordelijk voor hetzelfde type vervoer, maar dan naar bestemmingen buiten de gemeentegrenzen. “We hebben er alle vertrouwen in dat de medewerkers van Weener XL en onze kinderen hiermee snel en veilig naar hun bestemming kunnen”, zo spreekt het college het vertrouwen in de twee nieuwe vervoerders uit.

Tijdens de aanbesteding is door de gemeente ’s Hertogenbosch ook nadrukkelijk gekeken naar duurzaamheid. Zo zijn er nieuwe eisen in de aanbesteding opgenomen, omtrent dit thema. “Al het vervoer binnen onze gemeente zal met nulemissie plaatsvinden”, aldus het college. “Het vervoer naar buiten onze gemeente zal voor 50 procent plaatsvinden met emissievrije voertuigen.”

Stokje

Willemsen- de Koning neemt hiermee het stokje over van Van Driel, die nog tot 31 juli verantwoordelijk is voor de uitvoering van het leerlingenvervoer. Het vervoersbedrijf uit Oss had eind vorig jaar moeite om alle leerlingen op tijd op school te krijgen, vanwege aanhoudende chauffeurstekorten. Zo ontwikkelde Van Driel zelfs een aangepast rooster, vanwege personeelstekort en een hoog ziekteverzuim onder chauffeurs.

Volgens Maurits van Driel, operationeel directeur van het gelijknamige vervoersbedrijf, heeft dit geef effect gehad op de keuze van de gemeente ’s Hertogenbosch. “Elke keer als er een aanbesteding wordt uitgegeven, begint iedereen weer op nul”, zo laat hij desgevraagd weten aan TaxiPro. “Wij hebben sinds halverwege de jaren negentig, op drie jaar na, het leerlingenvervoer in Den Bosch aaneengesloten mogen uitvoeren. Dat we deze aanbesteding niet gewonnen hebben, vinden wij dan ook erg jammer”, zo besluit Van Driel.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.

Willemsen- de Koning nieuwe leerlingenvervoerder ’s Hertogenbosch | TaxiPro
Taxibusje van Willemsen- de Koning
Doelgroepenvervoer

Willemsen- de Koning nieuwe leerlingenvervoerder ’s Hertogenbosch

Taxibusje van Willemsen- de Koning. Foto: ProMedia/Vincent Krabbendam

Vervoersbedrijf Willemsen- de Koning is per 1 augustus 2023 de nieuwe leerlingenvervoerder in de gemeente ‘s- Hertogenbosch. Dat laat het college van burgemeester en wethouders (B&W) weten in een informatienota aan de Bossche gemeenteraad. Willemsen- de Koning neemt daarmee het stokje over van Van Driel.

De gemeente heeft het leerlingenvervoer, jeugdvervoer en het vervoer van de Weener XL (overheidsinstelling) opnieuw aanbesteed. Twee nieuwe vervoerders zullen vanaf augustus gaan rijden: Willemsen- de Koning en Munckhof.

Gemeentegrenzen

Willemsen- de Koning wordt vanaf die datum verantwoordelijk voor het leerlingenvervoer binnen de gemeente ’s Hertogenbosch. Munckhof wordt verantwoordelijk voor hetzelfde type vervoer, maar dan naar bestemmingen buiten de gemeentegrenzen. “We hebben er alle vertrouwen in dat de medewerkers van Weener XL en onze kinderen hiermee snel en veilig naar hun bestemming kunnen”, zo spreekt het college het vertrouwen in de twee nieuwe vervoerders uit.

Tijdens de aanbesteding is door de gemeente ’s Hertogenbosch ook nadrukkelijk gekeken naar duurzaamheid. Zo zijn er nieuwe eisen in de aanbesteding opgenomen, omtrent dit thema. “Al het vervoer binnen onze gemeente zal met nulemissie plaatsvinden”, aldus het college. “Het vervoer naar buiten onze gemeente zal voor 50 procent plaatsvinden met emissievrije voertuigen.”

Stokje

Willemsen- de Koning neemt hiermee het stokje over van Van Driel, die nog tot 31 juli verantwoordelijk is voor de uitvoering van het leerlingenvervoer. Het vervoersbedrijf uit Oss had eind vorig jaar moeite om alle leerlingen op tijd op school te krijgen, vanwege aanhoudende chauffeurstekorten. Zo ontwikkelde Van Driel zelfs een aangepast rooster, vanwege personeelstekort en een hoog ziekteverzuim onder chauffeurs.

Volgens Maurits van Driel, operationeel directeur van het gelijknamige vervoersbedrijf, heeft dit geef effect gehad op de keuze van de gemeente ’s Hertogenbosch. “Elke keer als er een aanbesteding wordt uitgegeven, begint iedereen weer op nul”, zo laat hij desgevraagd weten aan TaxiPro. “Wij hebben sinds halverwege de jaren negentig, op drie jaar na, het leerlingenvervoer in Den Bosch aaneengesloten mogen uitvoeren. Dat we deze aanbesteding niet gewonnen hebben, vinden wij dan ook erg jammer”, zo besluit Van Driel.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.