Taxicoöperatie Grid
Taxicoöperatie

Taxicoöperatie Grid zoekt nieuwe bestuurder: ‘Anders stekker eruit’

Mede-eigenaar Dave Theunissen met de leden van Grid. Foto: Grid

Taxicoöperatie Grid, vorig jaar nog een van de genomineerden voor de Taxi Innovatieprijs, is op zoek naar een nieuwe bestuurder. Binnen enkele maanden moet deze doelstelling gerealiseerd zijn, anders kiest de organisatie ervoor de stekker uit de coöperatie te trekken.

“Onze financiële middelen raken langzaam maar zeker uitgeput”, zegt Theunissen daarover. “De tijd haalt ons in. Dit vormt voor het bestuur de aanleiding om andere prioriteiten te stellen en Grid te parkeren. Dat betekent overigens niet dat we de stekker eruit trekken. Als er iemand is die in het concept gelooft en nieuwe kansen ziet voor Grid, staan wij open voor een gesprek hierover. Mocht dit niet gebeuren, dan zullen we de coöperatie op termijn ontbinden.”

Investeringen

“Het heeft ook met mijn privésituatie te maken”, verduidelijkt Dave Theunissen tegenover TaxiPro. “Ik kom gewoon tijd tekort om Grid nog verder van de grond te trekken.” Volgens Theunissen speelt ook het financiële aspect hierin een belangrijke rol. “We hebben nu twee jaar in Grid geïnvesteerd, met alle risico’s van dien. Daar zit ook privévermogen in. Op een gegeven moment begint dat toch te knagen.”

Volgens Theunissen kan dat twee dingen betekenen: of op zoek gaan naar een partij die de leiding wil overnemen, of de stekker uit de taxicoöperatie trekken. “We zoeken iemand uit de taxisector die een netwerk heeft in Amsterdam. Iemand met bestuurlijke kennis van zaken. Iemand die in staat is om een organisatie te leiden. Het hoeft geen politicus of een voorzitter van een of andere vereniging te zijn, maar wel iemand die de grote lijnen ziet.”

Thuishaven

Theunissen wil koste wat kost voorkomen dat de stekker uit Grid getrokken wordt. Volgens hem is de coöperatie ruim twee jaar geleden opgericht om de kleine zelfstandige taxiondernemer een thuishaven te bieden. “Onze intenties zijn om de belangen van deze groep chauffeurs te behartigen. Wij willen geen winst maximalisatie, maar winst optimalisatie. Op dit moment zie ik echter geen enkele organisatie binnen de taxisector die dezelfde belangen heeft. Op bestuurlijk niveau zijn er maar weinig die de belangen van onze doelgroep op de eerste plaats hebben staan. Nog dit jaar moeten we een bestuurder vinden die de belangen van onze doelgroep hoog in het vaandel heeft staan, anders is er geen match.”

Het liefst voor de maand september, voegt Theunissen daar nog vlug aan toe. Als dat niet lukt, wordt Grid opgeheven. “En dan is het ook prima geweest. Dan hebben we een mooie rit gehad, waarin we ontzettend veel ervaring hebben opgedaan. Daarom staan we waar we nu staan. Dat geldt niet alleen voor Ad en mij, maar ook voor al onze leden. We hopen dat alle energie die we in Grid gestoken hebben voortleeft”, zo besluit Theunissen.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.

Taxicoöperatie Grid zoekt nieuwe bestuurder: ‘Anders stekker eruit’ | TaxiPro
Taxicoöperatie Grid
Taxicoöperatie

Taxicoöperatie Grid zoekt nieuwe bestuurder: ‘Anders stekker eruit’

Mede-eigenaar Dave Theunissen met de leden van Grid. Foto: Grid

Taxicoöperatie Grid, vorig jaar nog een van de genomineerden voor de Taxi Innovatieprijs, is op zoek naar een nieuwe bestuurder. Binnen enkele maanden moet deze doelstelling gerealiseerd zijn, anders kiest de organisatie ervoor de stekker uit de coöperatie te trekken.

“Onze financiële middelen raken langzaam maar zeker uitgeput”, zegt Theunissen daarover. “De tijd haalt ons in. Dit vormt voor het bestuur de aanleiding om andere prioriteiten te stellen en Grid te parkeren. Dat betekent overigens niet dat we de stekker eruit trekken. Als er iemand is die in het concept gelooft en nieuwe kansen ziet voor Grid, staan wij open voor een gesprek hierover. Mocht dit niet gebeuren, dan zullen we de coöperatie op termijn ontbinden.”

Investeringen

“Het heeft ook met mijn privésituatie te maken”, verduidelijkt Dave Theunissen tegenover TaxiPro. “Ik kom gewoon tijd tekort om Grid nog verder van de grond te trekken.” Volgens Theunissen speelt ook het financiële aspect hierin een belangrijke rol. “We hebben nu twee jaar in Grid geïnvesteerd, met alle risico’s van dien. Daar zit ook privévermogen in. Op een gegeven moment begint dat toch te knagen.”

Volgens Theunissen kan dat twee dingen betekenen: of op zoek gaan naar een partij die de leiding wil overnemen, of de stekker uit de taxicoöperatie trekken. “We zoeken iemand uit de taxisector die een netwerk heeft in Amsterdam. Iemand met bestuurlijke kennis van zaken. Iemand die in staat is om een organisatie te leiden. Het hoeft geen politicus of een voorzitter van een of andere vereniging te zijn, maar wel iemand die de grote lijnen ziet.”

Thuishaven

Theunissen wil koste wat kost voorkomen dat de stekker uit Grid getrokken wordt. Volgens hem is de coöperatie ruim twee jaar geleden opgericht om de kleine zelfstandige taxiondernemer een thuishaven te bieden. “Onze intenties zijn om de belangen van deze groep chauffeurs te behartigen. Wij willen geen winst maximalisatie, maar winst optimalisatie. Op dit moment zie ik echter geen enkele organisatie binnen de taxisector die dezelfde belangen heeft. Op bestuurlijk niveau zijn er maar weinig die de belangen van onze doelgroep op de eerste plaats hebben staan. Nog dit jaar moeten we een bestuurder vinden die de belangen van onze doelgroep hoog in het vaandel heeft staan, anders is er geen match.”

Het liefst voor de maand september, voegt Theunissen daar nog vlug aan toe. Als dat niet lukt, wordt Grid opgeheven. “En dan is het ook prima geweest. Dan hebben we een mooie rit gehad, waarin we ontzettend veel ervaring hebben opgedaan. Daarom staan we waar we nu staan. Dat geldt niet alleen voor Ad en mij, maar ook voor al onze leden. We hopen dat alle energie die we in Grid gestoken hebben voortleeft”, zo besluit Theunissen.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.