FNV-demonstratie
26 oktober

FNV: Werknemers touringcarbedrijven gaan staken

Stakende FNV-leden. Foto ter illustratie. Foto: ProMedia/Sander van Vliet

Werknemers van touringcarbedrijven die aangesloten zijn bij vakbond FNV, gaan op 26 oktober massaal staken. Dat heeft de vakbond bekendgemaakt. De FNV-leden die bij touringcarbedrijven werken zijn zo boos over het nieuwe cao-bod van hun werkgever, dat zij direct na de stemming hebben besloten om woensdag 26 oktober het werk neer te leggen.

Maar liefst 72,5 procent wees het tweede bod van de werkgevers af, dat volgde op een eerder gesteld ultimatum van de vakbond. Volgens Lutz Kressin, bestuurder FNV Toer, zijn de werkgevers ontevreden over het nieuwe cao-bod. “De werknemers zijn echt boos en vinden het bod van hun werkgever respectloos. Vooral de eenmalige uitkering van 500 euro bruto als compensatie voor inflatie schiet in het verkeerde keelgat.”

De FNV-leden hebben verder ‘nee’ gezegd tegen onder meer een loonsverhoging van 7 procent voor 2023 en 3 procent in 2024. Kressin: “Te weinig om de inflatie te compenseren, zo vinden onze leden. Bovendien komt de afschaffing van de gehate 5/6-regeling – zes uur werken, vijf uur betaald krijgen – te laat. Die willen de werknemers per 1 januari 2023 zien verdwijnen, en niet pas per 1 januari 2024.”

Maat is vol

Het is de tweede keer in korte tijd dat de leden van de vakbond het cao-bod van hun werkgever afwijzen. Het eerste bod werd voor de zomer naar de prullenbak verwezen, waarna FNV een ultimatum stelde. Op het ultimatum, dat afliep op 19 september, kwamen de touringcarbedrijven met een nieuw bod. “Blijkbaar hebben ze de boosheid en actiebereidheid van hun werknemers onderschat. Dat er nu gestaakt gaat worden is te danken aan de starre houding van de werkgever.”

Eisen

FNV eist onder meer automatische prijscompensatie en 100 euro bruto per maand. Verder willen de chauffeurs dat alle diensten 100 procent uitbetaald worden. Dus een snelle afschaffing van de 5/6-regeling, en een werkdag van maximaal twaalf uur. “Zowel de looneisen als de maatregelen om de werkdruk te verlagen zijn niet meer dan redelijk, maar daar wil de werkgever dus niet in mee”, aldus Kressin.

Naast de staking is er op 26 oktober ook een landelijke manifestatie. Details daarover worden door FNV rond donderdag 20 oktober bekendgemaakt.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.

FNV: Werknemers touringcarbedrijven gaan staken | TaxiPro
FNV-demonstratie
26 oktober

FNV: Werknemers touringcarbedrijven gaan staken

Stakende FNV-leden. Foto ter illustratie. Foto: ProMedia/Sander van Vliet

Werknemers van touringcarbedrijven die aangesloten zijn bij vakbond FNV, gaan op 26 oktober massaal staken. Dat heeft de vakbond bekendgemaakt. De FNV-leden die bij touringcarbedrijven werken zijn zo boos over het nieuwe cao-bod van hun werkgever, dat zij direct na de stemming hebben besloten om woensdag 26 oktober het werk neer te leggen.

Maar liefst 72,5 procent wees het tweede bod van de werkgevers af, dat volgde op een eerder gesteld ultimatum van de vakbond. Volgens Lutz Kressin, bestuurder FNV Toer, zijn de werkgevers ontevreden over het nieuwe cao-bod. “De werknemers zijn echt boos en vinden het bod van hun werkgever respectloos. Vooral de eenmalige uitkering van 500 euro bruto als compensatie voor inflatie schiet in het verkeerde keelgat.”

De FNV-leden hebben verder ‘nee’ gezegd tegen onder meer een loonsverhoging van 7 procent voor 2023 en 3 procent in 2024. Kressin: “Te weinig om de inflatie te compenseren, zo vinden onze leden. Bovendien komt de afschaffing van de gehate 5/6-regeling – zes uur werken, vijf uur betaald krijgen – te laat. Die willen de werknemers per 1 januari 2023 zien verdwijnen, en niet pas per 1 januari 2024.”

Maat is vol

Het is de tweede keer in korte tijd dat de leden van de vakbond het cao-bod van hun werkgever afwijzen. Het eerste bod werd voor de zomer naar de prullenbak verwezen, waarna FNV een ultimatum stelde. Op het ultimatum, dat afliep op 19 september, kwamen de touringcarbedrijven met een nieuw bod. “Blijkbaar hebben ze de boosheid en actiebereidheid van hun werknemers onderschat. Dat er nu gestaakt gaat worden is te danken aan de starre houding van de werkgever.”

Eisen

FNV eist onder meer automatische prijscompensatie en 100 euro bruto per maand. Verder willen de chauffeurs dat alle diensten 100 procent uitbetaald worden. Dus een snelle afschaffing van de 5/6-regeling, en een werkdag van maximaal twaalf uur. “Zowel de looneisen als de maatregelen om de werkdruk te verlagen zijn niet meer dan redelijk, maar daar wil de werkgever dus niet in mee”, aldus Kressin.

Naast de staking is er op 26 oktober ook een landelijke manifestatie. Details daarover worden door FNV rond donderdag 20 oktober bekendgemaakt.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.