
Maatwerkoplossingen
Vrijwilligers helpen leerlingenvervoer Velsen uit de brand
De gemeente Velsen gaat vrijwilligers inzetten in strijd tegen het chauffeurstekort. Foto: Shutterstock/wavebreakmedia
Het leerlingenvervoer in de gemeente Velsen wordt binnenkort een handje geholpen door de vrijwilligers van Vrijwilligersvervoer IJmond. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders (B&W) aan de Velsense gemeenteraad laten weten. Reden voor deze noodgreep is het huidige chauffeurstekort, die de branche al enige tijd teistert.
Wilt u dit artikel lezen?
Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.
Heel goedkoop en pure broodroof. Als de beloning voor de taxichauffeurs nou eens naar een normaal niveau zou worden gebracht, dan zouden er vanzelf meer chauffeurs komen.
Hoe is het mogelijk dat wij een taxipas moeten hebben en jaarlijks cursussen moeten doen om ons werk te mogen uitvoeren.
Maar een vrijwilliger mag gewoon hetzelfde doen zonder enige opleiding.
Het hangt er natuurlijk sterk vanaf of de leerlingen zelf mobiel zijn, maar de afstand tot de school gewoon te groot is. In dat geval zou je ook kunnen werken met ‘hubs’ waar leerlingen zelf of met behulp van hun ouders naartoe gaan. De taxibusjes kunnen in dat geval van op vaste tijden van ‘halte’ naar ‘halte’ rijden, waardoor er minder chauffeurs nodig zijn. dat werkt ook goed uit in de kosten.