Passagiers touringcar. Foto: iStock / acambium64

Campagne moet Nederlanders weer in de touringcar krijgen

Diverse touringcarbedrijven vrezen de oproep van FNV niet. Foto: iStock / acambium64

Hoewel het voorzichtig de goede kant op gaat met de touringcarbranche, blijft Busvervoer Nederland pleiten voor sectorspecifieke steun. Ook is de branchevereniging druk met het terugkrijgen van reizigers in de touringcar. 

Dit en meer kwam aan bod tijdens de laatste uitzending van TaxiPro TV. Theo Vegter, voorzitter van Busvervoer Nederland, was te gast en blikte terug op de afgelopen anderhalf jaar coronacrisis. “Corona kwam op net voor de opstart van het seizoen voor de besloten bussector. Na een periode van weinig omzet zouden ze eindelijk weer gaan verdienen, maar toen vielen alle activiteiten stil.”

Er waren ondernemers bij waarvan de omzet terugviel naar 5 procent van de normale omzet in die periode, legt Vegter uit. De verwachting was in de eerste maanden van de crisis dan ook dat 40 procent van de bedrijven in de sector met een faillissement te maken zou krijgen. Ondertussen denkt de branchevereniging dat, ook doordat de stuenmaatregelen in 2021 verbeterd zijn, dit percentage lager uit zal vallen.

Toch hoopt Busvervoer Nederland dat deze financiële steun nog verder wordt uitgebreid. “Wij blijven pleiten voor sectorspecifieke steun. De touringcarsector heeft anders dan andere sectoren namelijk maar een korte periode waarin er geld wordt verdiend. Voor je het weet zitten we weer in de stille winterperiode.”

‘Wij brengen jou’

Nu er weer meer mag en touringcarbedrijven weer reizen organiseren, wil de branche er met de campagne ‘Wij brengen jou’ er nu in ieder geval alles uithalen. Het doel is om zoveel mogelijk mensen weer de touringcar in te krijgen. “Het is een campagne om het vertrouwen weer terug te krijgen van de klanten. Wij willen hen samen met onze leden laten zien dat het veilig is om met de touringcar mee te gaan en dat we voor hen klaar staan.”

Kijk het hele interview met Theo Vegter en touringcarondernemers hieronder terug:

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Elisabetta Santangelo

Elisabetta Santangelo is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.

Campagne moet Nederlanders weer in de touringcar krijgen | TaxiPro
Passagiers touringcar. Foto: iStock / acambium64

Campagne moet Nederlanders weer in de touringcar krijgen

Diverse touringcarbedrijven vrezen de oproep van FNV niet. Foto: iStock / acambium64

Hoewel het voorzichtig de goede kant op gaat met de touringcarbranche, blijft Busvervoer Nederland pleiten voor sectorspecifieke steun. Ook is de branchevereniging druk met het terugkrijgen van reizigers in de touringcar. 

Dit en meer kwam aan bod tijdens de laatste uitzending van TaxiPro TV. Theo Vegter, voorzitter van Busvervoer Nederland, was te gast en blikte terug op de afgelopen anderhalf jaar coronacrisis. “Corona kwam op net voor de opstart van het seizoen voor de besloten bussector. Na een periode van weinig omzet zouden ze eindelijk weer gaan verdienen, maar toen vielen alle activiteiten stil.”

Er waren ondernemers bij waarvan de omzet terugviel naar 5 procent van de normale omzet in die periode, legt Vegter uit. De verwachting was in de eerste maanden van de crisis dan ook dat 40 procent van de bedrijven in de sector met een faillissement te maken zou krijgen. Ondertussen denkt de branchevereniging dat, ook doordat de stuenmaatregelen in 2021 verbeterd zijn, dit percentage lager uit zal vallen.

Toch hoopt Busvervoer Nederland dat deze financiële steun nog verder wordt uitgebreid. “Wij blijven pleiten voor sectorspecifieke steun. De touringcarsector heeft anders dan andere sectoren namelijk maar een korte periode waarin er geld wordt verdiend. Voor je het weet zitten we weer in de stille winterperiode.”

‘Wij brengen jou’

Nu er weer meer mag en touringcarbedrijven weer reizen organiseren, wil de branche er met de campagne ‘Wij brengen jou’ er nu in ieder geval alles uithalen. Het doel is om zoveel mogelijk mensen weer de touringcar in te krijgen. “Het is een campagne om het vertrouwen weer terug te krijgen van de klanten. Wij willen hen samen met onze leden laten zien dat het veilig is om met de touringcar mee te gaan en dat we voor hen klaar staan.”

Kijk het hele interview met Theo Vegter en touringcarondernemers hieronder terug:

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Elisabetta Santangelo

Elisabetta Santangelo is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.