leerlingenvervoer, taxi, school, opstapplaats

Ouders eisen dat taxi kinderen bij de deur opgehaalt

OPHEUSDEN – Een groep ouders eist dat de gemeente Neder-Betuwe hun kinderen thuis ophaalt met de taxi om naar school te brengen. Het gemeentebestuur wil echter dat een deel van de jeugd gebruikmaakt van opstapplaatsen, net zoals voorgaande jaren.

Maar Ton Diepeveen uit Opheusden vindt dat de gemeente zich moet houden aan de afspraak: “Ze hebben de toezegging gedaan dat vervoer alleen plaatsvindt tussen de woning en de school en vice versa. Dit besluit is duidelijk en zou niet voor meerdere uitleg vatbaar kunnen zijn. Nu worden ouders opgeschrikt dat ze hun kind naar een halteplaats moeten brengen, terwijl dat dat daarvoor niet hoefde”, zegt ze in de Gelderlander.

Diepeveen zegt namens acht ouders te spreken en gaat naar de rechter. “Die zal het besluit van de gemeente moeten terugdraaien, zodat de kinderen weer van huis naar school vervoerd worden.”

Wethouder Vincent van Neerbos vindt het geschil ‘getrouwtrek om woorden’: “Het had inderdaad anders geformuleerd moeten worden. Kinderen, die zorg nodig hebben, worden thuis opgehaald. Maar dat geldt niet voor alle kinderen, die gaan naar een opstapplaats. De gang naar de rechter dient niet het leerlingenvervoer. ”

Diepeveen kwam al eerder in conflict, toen de gemeente dreigde dat kinderen zelfstandig met openbaar vervoer naar een school voor speciaal onderwijs in Tiel zouden moeten reizen. Een rechtszaak bleef uit, omdat de gemeente toch vervoer aanbood via taxibusjes.

Alle kinderen thuis ophalen kost meer tijd voor de chauffeur dan het werken met een opstapplaats. Hierdoor kunnen de ritten goedkoper uitgevoerd worden.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Bart Pals

1 reactie op “Ouders eisen dat taxi kinderen bij de deur opgehaalt”

hennie gerritse|26.09.10|12:47

Nee en het kost zeker geen geld dat er verschillende scholen in 1 busje zitten met verschillende schooltijden.
Onze kids moet zowieso al een kwartier wachten voordat de andere school uit is en dan nog wacht met het instappen en dan nog naar een anders school in in laten stappen.
Dat terwijl er een andere bus rijdt maar 1 kindje van onze school heeft en de rest op de andere school.
Dus snappe jullie het snap ik het

Ouders eisen dat taxi kinderen bij de deur opgehaalt | TaxiPro
leerlingenvervoer, taxi, school, opstapplaats

Ouders eisen dat taxi kinderen bij de deur opgehaalt

OPHEUSDEN – Een groep ouders eist dat de gemeente Neder-Betuwe hun kinderen thuis ophaalt met de taxi om naar school te brengen. Het gemeentebestuur wil echter dat een deel van de jeugd gebruikmaakt van opstapplaatsen, net zoals voorgaande jaren.

Maar Ton Diepeveen uit Opheusden vindt dat de gemeente zich moet houden aan de afspraak: “Ze hebben de toezegging gedaan dat vervoer alleen plaatsvindt tussen de woning en de school en vice versa. Dit besluit is duidelijk en zou niet voor meerdere uitleg vatbaar kunnen zijn. Nu worden ouders opgeschrikt dat ze hun kind naar een halteplaats moeten brengen, terwijl dat dat daarvoor niet hoefde”, zegt ze in de Gelderlander.

Diepeveen zegt namens acht ouders te spreken en gaat naar de rechter. “Die zal het besluit van de gemeente moeten terugdraaien, zodat de kinderen weer van huis naar school vervoerd worden.”

Wethouder Vincent van Neerbos vindt het geschil ‘getrouwtrek om woorden’: “Het had inderdaad anders geformuleerd moeten worden. Kinderen, die zorg nodig hebben, worden thuis opgehaald. Maar dat geldt niet voor alle kinderen, die gaan naar een opstapplaats. De gang naar de rechter dient niet het leerlingenvervoer. ”

Diepeveen kwam al eerder in conflict, toen de gemeente dreigde dat kinderen zelfstandig met openbaar vervoer naar een school voor speciaal onderwijs in Tiel zouden moeten reizen. Een rechtszaak bleef uit, omdat de gemeente toch vervoer aanbood via taxibusjes.

Alle kinderen thuis ophalen kost meer tijd voor de chauffeur dan het werken met een opstapplaats. Hierdoor kunnen de ritten goedkoper uitgevoerd worden.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Bart Pals

1 reactie op “Ouders eisen dat taxi kinderen bij de deur opgehaalt”

hennie gerritse|26.09.10|12:47

Nee en het kost zeker geen geld dat er verschillende scholen in 1 busje zitten met verschillende schooltijden.
Onze kids moet zowieso al een kwartier wachten voordat de andere school uit is en dan nog wacht met het instappen en dan nog naar een anders school in in laten stappen.
Dat terwijl er een andere bus rijdt maar 1 kindje van onze school heeft en de rest op de andere school.
Dus snappe jullie het snap ik het