Shutterstock - Daklicht
Onderscheiden

Nijmeegse taxichauffeurs rijden met eigen keurmerk tijdens Vierdaagsefeesten

Daklicht. Foto ter illustratie. Foto: Shutterstock/Philip Lange

Taxichauffeurs die werkzaam zijn in Nijmegen, rijden tijdens de Vierdaagsefeesten toch met een eigen keurmerk. Chauffeurs vrezen tijdens deze feestperiode chaos, ruzies en woekerprijzen door taxichauffeurs uit andere steden. Met het eigen keurmerk willen de Nijmeegse chauffeurs zich onderscheiden van de rest. 

“Aan de stickers op de voorruit is te zien dat de taxi aangesloten is bij onze vereniging, netjes met klanten omgaat en geen woekerprijzen vraagt”, zegt VTN-voorzitter Nazir Alkozai daarover tegen het De Gelderlander. Volgens de krant heeft Alkozai zo’n 150 stickers laten maken en deze uitgedeeld aan chauffeurs die aangesloten zijn bij de Verenigde Taxibedrijven Nijmegen (VTN).

Woekerprijzen

Nijmeegse taxichauffeurs lieten eerder weten te verwachten dat tijdens de Vierdaagsefeesten, die momenteel in volle gang zijn, veel chauffeurs van andere steden naar Nijmegen komen. Zij verwachten daardoor chaos, ruzies en woekerprijzen. Om dit tegen te gaan heeft VTN-voorzitter Alkozai contact gezocht met de gemeente, met de vraag Nijmeegse taxichauffeurs een beschermde status te geven via een vaste standplaats.

Alkozai ving echter bot bij de gemeente, nadat de betreffende wethouder hem mededeelde dat deze wens niet meer op tijd ingewilligd kon worden. Ook lag het mobiliteitsplan voor de Vierdaagsefeesten volgens de wethouder al klaar. Alkozai noemt dat een ‘kletsverhaal’. “Ze hoeven alleen maar de hekken voor ons open te zetten en naar de stickers te kijken. Dat heeft weinig met een plan te maken”, zegt hij daarover.

De Nijmeegse Vierdaagsefeesten duren nog tot vrijdag 21 juli.

Lees ook:

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.

Nijmeegse taxichauffeurs rijden met eigen keurmerk tijdens Vierdaagsefeesten | TaxiPro
Shutterstock - Daklicht
Onderscheiden

Nijmeegse taxichauffeurs rijden met eigen keurmerk tijdens Vierdaagsefeesten

Daklicht. Foto ter illustratie. Foto: Shutterstock/Philip Lange

Taxichauffeurs die werkzaam zijn in Nijmegen, rijden tijdens de Vierdaagsefeesten toch met een eigen keurmerk. Chauffeurs vrezen tijdens deze feestperiode chaos, ruzies en woekerprijzen door taxichauffeurs uit andere steden. Met het eigen keurmerk willen de Nijmeegse chauffeurs zich onderscheiden van de rest. 

“Aan de stickers op de voorruit is te zien dat de taxi aangesloten is bij onze vereniging, netjes met klanten omgaat en geen woekerprijzen vraagt”, zegt VTN-voorzitter Nazir Alkozai daarover tegen het De Gelderlander. Volgens de krant heeft Alkozai zo’n 150 stickers laten maken en deze uitgedeeld aan chauffeurs die aangesloten zijn bij de Verenigde Taxibedrijven Nijmegen (VTN).

Woekerprijzen

Nijmeegse taxichauffeurs lieten eerder weten te verwachten dat tijdens de Vierdaagsefeesten, die momenteel in volle gang zijn, veel chauffeurs van andere steden naar Nijmegen komen. Zij verwachten daardoor chaos, ruzies en woekerprijzen. Om dit tegen te gaan heeft VTN-voorzitter Alkozai contact gezocht met de gemeente, met de vraag Nijmeegse taxichauffeurs een beschermde status te geven via een vaste standplaats.

Alkozai ving echter bot bij de gemeente, nadat de betreffende wethouder hem mededeelde dat deze wens niet meer op tijd ingewilligd kon worden. Ook lag het mobiliteitsplan voor de Vierdaagsefeesten volgens de wethouder al klaar. Alkozai noemt dat een ‘kletsverhaal’. “Ze hoeven alleen maar de hekken voor ons open te zetten en naar de stickers te kijken. Dat heeft weinig met een plan te maken”, zegt hij daarover.

De Nijmeegse Vierdaagsefeesten duren nog tot vrijdag 21 juli.

Lees ook:

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

Reageren op dit artikel is niet mogelijk.