ANP - Leerlingenvervoer
Schriftelijke vragen

VVD Hollands Kroon wil duidelijkheid over kwaliteit leerlingenvervoer

De VVD Hollands Kroon heeft schriftelijke vragen gesteld over de kwaliteit van het leerlingenvervoer. Foto ter illustratie. Foto: ANP/Arie Kievit

De lokale fractie van de VVD in de gemeente Hollands Kroon wil weten hoe het ervoor staat met de kwaliteit van het leerlingenvervoer. De politieke partij wil onder andere weten waar de kwaliteit van deze vervoersdienst verbeterd kan worden. Fractielid Petra Borst-Koorn diende daarom een zestal schriftelijke vragen in.

In Nederland zijn de gemeenten verantwoordelijk voor het leerlingenvervoer. Daarom wil de VVD in de gemeente Hollands Kroon een aantal zaken helder op tafel krijgen. “Wij maken ons niet zozeer zorgen over het leerlingenvervoer”, laat fractielid Borst-Koorn desgevraagd aan TaxiPro weten. “Maar door enkele gesprekken met inwoners van onze gemeente en de Tweede Kamerbrief van minister Dennis Wiersma, willen wij graag in algemene zin weten hoe de kwaliteit van het leerlingenvervoer binnen de gemeente Hollands Kroon zich ontwikkelt.”

Reistijd terugdringen

Borst-Koorn doelt op de brief ‘Stand van zaken uitvoeren acties Leerlingenvervoer‘, die minister Wiersma in december schreef gericht aan de Tweede Kamer naar aanleiding van de Monitor Leerlingenvervoer. In deze brief pleitte de minister ervoor de maximale reistijd terug te brengen naar maximaal 45 minuten. Ook moeten gemeenten beter in beeld brengen wat de huidige gemiddelde reistijd is. “Ik vind het niet acceptabel dat de reistijd bij de meeste gemeenten niet bekend is”, zei Wiersma daar eind december over. “De lange reistijd is, naast een tekort aan chauffeurs, één van de grootste knelpunten in het leerlingenvervoer. Ik verwacht van gemeenten dat zij dit wel in beeld gaan brengen.”

Naar aanleiding van deze brief wil de VVD in Hollands Kroon precies weten hoe de vork in de steel zit wat betreft het leerlingenvervoer. “We zijn met name benieuwd naar de ervaringen van ouders omtrent reisduur, klanttevredenheid en klachten die bekend zijn binnen de gemeente”, aldus Petra Borst-Koorn. “Dat is de reden waarom ik dinsdag deze schriftelijke vragen heb gesteld aan het college van burgemeester en wethouders.”

Verbeterpunten

Volgens de VVD zijn er binnen het leerlingenvervoer in de gemeente Hollands Kroon, namelijk nog genoeg verbeterpunten te bedenken. “Een van de verbeterpunten die door betrokken ouders worden geopperd, betreft de gordel in de taxi voor leerlingen met epilepsie. Een vierpuntsgordel zou volgens hen namelijk een veiligere oplossing zijn, dan de huidige driepuntsgordel. Daarnaast hoor ik van ouders dat de enkele reistijd van en naar school erg lang duurt. In ieder geval langer dan anderhalf uur. Wij willen daar nadere informatie over”, zo besluit Borst-Koorn.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

1 reactie op “VVD Hollands Kroon wil duidelijkheid over kwaliteit leerlingenvervoer”

Anke Bosman|19.01.23|11:57

Enige optie: allemaal solo ritten, speciaal vervoer is natuurlijk niet om de hoek.Nu moeten ze er 8 in de busjes proppen en gaan rijden. Busjes staan aan de deur. Daarom krijgt de chauffeur 15 minuten niet betaald.De chauffeur gaat werken voor 1,5 uur per dag, 15 minuten mag de werkgever eraf halen. Dan mag de werkgever gaan zorgen voor busje brandstof en personeel. Je hoeft niet te kunnen rekenen dat dit te debiel voor woorden is

VVD Hollands Kroon wil duidelijkheid over kwaliteit leerlingenvervoer | TaxiPro
ANP - Leerlingenvervoer
Schriftelijke vragen

VVD Hollands Kroon wil duidelijkheid over kwaliteit leerlingenvervoer

De VVD Hollands Kroon heeft schriftelijke vragen gesteld over de kwaliteit van het leerlingenvervoer. Foto ter illustratie. Foto: ANP/Arie Kievit

De lokale fractie van de VVD in de gemeente Hollands Kroon wil weten hoe het ervoor staat met de kwaliteit van het leerlingenvervoer. De politieke partij wil onder andere weten waar de kwaliteit van deze vervoersdienst verbeterd kan worden. Fractielid Petra Borst-Koorn diende daarom een zestal schriftelijke vragen in.

In Nederland zijn de gemeenten verantwoordelijk voor het leerlingenvervoer. Daarom wil de VVD in de gemeente Hollands Kroon een aantal zaken helder op tafel krijgen. “Wij maken ons niet zozeer zorgen over het leerlingenvervoer”, laat fractielid Borst-Koorn desgevraagd aan TaxiPro weten. “Maar door enkele gesprekken met inwoners van onze gemeente en de Tweede Kamerbrief van minister Dennis Wiersma, willen wij graag in algemene zin weten hoe de kwaliteit van het leerlingenvervoer binnen de gemeente Hollands Kroon zich ontwikkelt.”

Reistijd terugdringen

Borst-Koorn doelt op de brief ‘Stand van zaken uitvoeren acties Leerlingenvervoer‘, die minister Wiersma in december schreef gericht aan de Tweede Kamer naar aanleiding van de Monitor Leerlingenvervoer. In deze brief pleitte de minister ervoor de maximale reistijd terug te brengen naar maximaal 45 minuten. Ook moeten gemeenten beter in beeld brengen wat de huidige gemiddelde reistijd is. “Ik vind het niet acceptabel dat de reistijd bij de meeste gemeenten niet bekend is”, zei Wiersma daar eind december over. “De lange reistijd is, naast een tekort aan chauffeurs, één van de grootste knelpunten in het leerlingenvervoer. Ik verwacht van gemeenten dat zij dit wel in beeld gaan brengen.”

Naar aanleiding van deze brief wil de VVD in Hollands Kroon precies weten hoe de vork in de steel zit wat betreft het leerlingenvervoer. “We zijn met name benieuwd naar de ervaringen van ouders omtrent reisduur, klanttevredenheid en klachten die bekend zijn binnen de gemeente”, aldus Petra Borst-Koorn. “Dat is de reden waarom ik dinsdag deze schriftelijke vragen heb gesteld aan het college van burgemeester en wethouders.”

Verbeterpunten

Volgens de VVD zijn er binnen het leerlingenvervoer in de gemeente Hollands Kroon, namelijk nog genoeg verbeterpunten te bedenken. “Een van de verbeterpunten die door betrokken ouders worden geopperd, betreft de gordel in de taxi voor leerlingen met epilepsie. Een vierpuntsgordel zou volgens hen namelijk een veiligere oplossing zijn, dan de huidige driepuntsgordel. Daarnaast hoor ik van ouders dat de enkele reistijd van en naar school erg lang duurt. In ieder geval langer dan anderhalf uur. Wij willen daar nadere informatie over”, zo besluit Borst-Koorn.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits

Olivier Smits is de vaste redacteur van TaxiPro.

1 reactie op “VVD Hollands Kroon wil duidelijkheid over kwaliteit leerlingenvervoer”

Anke Bosman|19.01.23|11:57

Enige optie: allemaal solo ritten, speciaal vervoer is natuurlijk niet om de hoek.Nu moeten ze er 8 in de busjes proppen en gaan rijden. Busjes staan aan de deur. Daarom krijgt de chauffeur 15 minuten niet betaald.De chauffeur gaat werken voor 1,5 uur per dag, 15 minuten mag de werkgever eraf halen. Dan mag de werkgever gaan zorgen voor busje brandstof en personeel. Je hoeft niet te kunnen rekenen dat dit te debiel voor woorden is