Leerlingenvervoer, leerlingen, gordel
Leerlingenvervoer

Leerlingen speciaal onderwijs diep teleurgesteld over staking

Foto ter illustratie. Foto: iStock/LightFieldStudios

De vereniging voor leerlingen in het speciaal onderwijs is “diep, diep, diep teleurgesteld” over de mogelijke nieuwe stakingen in het zorg- en leerlingenvervoer. FNV-chauffeurs leggen volgende week woensdag waarschijnlijk weer hun werkzaamheden neer. Daardoor wordt het voor de leerlingen moeilijk om van huis naar school en terug te worden gebracht.

Volgens de vereniging Leerlingen Belang Voortgezet Speciaal Onderwijs (LBVSO) worden leerlingen “alsnog en toch weer de dupe” van de staking, “en dit keer zoals het er naar uitziet zelfs landelijk”. Op het speciaal onderwijs kunnen leerlingen met bijvoorbeeld autisme, ADHD of het syndroom van Down zitten. Zij hebben veel structuur in hun dag nodig. “Onze leerlingen hebben geen moment rust, omdat hun vervoer nog steeds zo belabberd loopt en de schade al zo groot is”, stelt LBVSO.

Oproep om eisen te accepteren

De belangenvereniging zegt achter de chauffeurs te staan en roept de werkgevers op hun eisen te accepteren. Wel vraagt de LBVSO aan chauffeurs om ruim op tijd aan de kinderen en hun ouders te laten weten of ze meedoen met de staking. Dat hoeven ze in principe pas aan het begin van hun dienst te laten weten, dus volgende week woensdag pas. “Dat is veel te laat voor onze kinderen.”

Mislukte onderhandelingen

Chauffeurs die werkzaam zijn in het zorg- en leerlingenvervoer staakten vorige week in vier provincies. Nieuwe acties werden daarna opgeschort, omdat werkgevers en vakbonden maandag met elkaar gingen praten. Vakbond FNV zegt echter dat de onderhandelingen zijn mislukt en dat het nieuwe bod van de werkgevers slechter is dan wat er op tafel lag.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits/ANP

14 reacties op “Leerlingen speciaal onderwijs diep teleurgesteld over staking”

J. Koch|23.11.22|11:23

En Taxipro loopt weer sensatie te zoeken want er is wéér slechts een klein deel van de chauffeurs die gaat staken, de meerderheid is niet eens lid van de FNV en leden van de FNV staken niet!

J. Koch|23.11.22|11:25

De leden van de CNV staken niet, moet dat zijn. Maar er zit een waardeloze spellingscontrole op mijn telefoon.

Gerrit Misdorp|23.11.22|18:05

Hoezo geen lid van de fnv
Maar wel meevreten als we gelijk krijgen
Opkomen voor jezelf heet dat het is een keer mooi geweest

J. Koch|23.11.22|19:15

Uiteraard geen lid van de FNV. Wat krijgen wij van de FNV als wij minder krijgen dankzij hun, of bedrijven failliet gaan dankzij hun?

FNV probeert door leugens de leden mee te krijgen. Gelukkig hebben ze niet veel leden.

Michel Seelen|23.11.22|20:08

De ziektekostenregeling, dát is een grote leugen. En dat je dan als fulltimer per maand zo’n €450 netto moet inleveren als je toevallig de pech hebt dat je geopereerd moet worden en er een paar maanden uit bent, dát is de waarheid.
Dus doorgaan met acties.

J. Koch|23.11.22|20:36

Als je 80% wordt doorbetaald en je moet dan netto 450 euro inleveren, dan heb je nog niet zo’n slecht salaris.

En na twee weken wordt het zelfs 90% maar dat was de FNV even “vergeten” te vermelden.

Hannelore Schlijper|23.11.22|22:03

Johan Koch, ik ben al 8 maanden in de ziektewet, inmiddels al maanden aan het reïntegreren en werk me in de uren die mij wel lukken helemaal uit de naad, dat zijn inmiddels 6 a 7 uur per dag op een rolstoelbus. Maar ik ben, trede 6, dus inmiddels 1,5 maand aan salaris kwijt.
Dus die regel moet weg. Loop eens niet zo te trollen,want je bent wel erg pro werkgever.

J. Koch|24.11.22|09:17

Beste Hannie, Johan ben ik niet en ik loop dus niet te trollen. Jammer dat je zoveel salaris kwijt bent, maar zoals gezegd wordt dit aangepast in het laatste “ultieme voorstel” van de werkgevers.

Maar jouw reactie heeft trouwens weinig te maken met waarop ik reageerde. Dus wie loopt er hier dan te trollen?

Arjan Steenstra|24.11.22|10:27

De FNV zit steeds meer onder het juk van de SP. ‘Tegen’ is het motto, zonder te willen praten. Daar win je leden mee.. niet dus.

Karin Roest|24.11.22|11:17

Arjan Steenstra

Al jaren is de FNV nergens tegen geweest al jaren lang krijgt de taxi werkgevers hun zin . Dus dat verhaal van u snap ik niet helemaal Bekijkt het loontje en de Cao is van een taxichauffeurs die is zo slechttttttt !!!!!! daar word je niet vrolijk van!! Waar zijn al die toeslagen gebleven ???? Waarom is het loon van een taxichauffeur zo laag ?? Dat komt omdat de werkgevers al jaren hun zin krijgen . De Fnv komt nu is een keer op voor de taxichauffeurs en dat doen ze goed .

Stevie W|24.11.22|13:06

@Karin Roest Je hebt volkomen gelijk, het was ook de FNV die destijds meetekende met de CAO 2019 waarin de 6 x 15 min. pauzes buiten standplaats werd opgenomen. Dat werd ze niet in dank afgenomen en het is niet meer dan logisch dat ze nu de hakken in het zand zetten. Wil je nog chauffeurs overhouden dan zullen de werkgevers water bij de wijn moeten doen.

Peter Ressing|28.11.22|12:02

@karin Roest,

Een Fulltime taxichauffeur heeft een maandsalaris van ruim €2600,-
Dus snap ik’t geklaag nïet.
En zoals gezegd die wachtdag bij de tweede ziekmelding mag er wel af hoor.
Maar daar heb ik de fnv niet voor nodig, toen ik ze wel nodig had en nog lid was kwamen ze mij ook niet helpen.
Dus doen we het nu samen net de rechtsbijstand verzekering en dat heb ik bij mijn huidige werkgever niet nodig!!

J. Koch|02.12.22|10:48

@ Peter Ressing,

Die 2600 euro waar jij het over hebt kan ik niet plaatsen?

Ik zie een startsalaris van 2110 (laagste trede 3) en dat wordt 2379 (laagste trede 5 + 8%) in de nieuwe CAO.

Op de hoogste trede voor contractvervoer beperkt zit je vanaf 2023 op 2630 en straattaxi 2731

J. Koch|02.12.22|10:52

Sorry, straattaxi wordt max 2530.

Leerlingen speciaal onderwijs diep teleurgesteld over staking | TaxiPro
Leerlingenvervoer, leerlingen, gordel
Leerlingenvervoer

Leerlingen speciaal onderwijs diep teleurgesteld over staking

Foto ter illustratie. Foto: iStock/LightFieldStudios

De vereniging voor leerlingen in het speciaal onderwijs is “diep, diep, diep teleurgesteld” over de mogelijke nieuwe stakingen in het zorg- en leerlingenvervoer. FNV-chauffeurs leggen volgende week woensdag waarschijnlijk weer hun werkzaamheden neer. Daardoor wordt het voor de leerlingen moeilijk om van huis naar school en terug te worden gebracht.

Volgens de vereniging Leerlingen Belang Voortgezet Speciaal Onderwijs (LBVSO) worden leerlingen “alsnog en toch weer de dupe” van de staking, “en dit keer zoals het er naar uitziet zelfs landelijk”. Op het speciaal onderwijs kunnen leerlingen met bijvoorbeeld autisme, ADHD of het syndroom van Down zitten. Zij hebben veel structuur in hun dag nodig. “Onze leerlingen hebben geen moment rust, omdat hun vervoer nog steeds zo belabberd loopt en de schade al zo groot is”, stelt LBVSO.

Oproep om eisen te accepteren

De belangenvereniging zegt achter de chauffeurs te staan en roept de werkgevers op hun eisen te accepteren. Wel vraagt de LBVSO aan chauffeurs om ruim op tijd aan de kinderen en hun ouders te laten weten of ze meedoen met de staking. Dat hoeven ze in principe pas aan het begin van hun dienst te laten weten, dus volgende week woensdag pas. “Dat is veel te laat voor onze kinderen.”

Mislukte onderhandelingen

Chauffeurs die werkzaam zijn in het zorg- en leerlingenvervoer staakten vorige week in vier provincies. Nieuwe acties werden daarna opgeschort, omdat werkgevers en vakbonden maandag met elkaar gingen praten. Vakbond FNV zegt echter dat de onderhandelingen zijn mislukt en dat het nieuwe bod van de werkgevers slechter is dan wat er op tafel lag.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Word nu TaxiPro Premium abonnee en krijg toegang tot alle vakinformatie over de taxibranche en het zorgvervoer. Daarnaast ontvangt u korting op onze taxi evenementen.

Abonneren

Auteur: Olivier Smits/ANP

14 reacties op “Leerlingen speciaal onderwijs diep teleurgesteld over staking”

J. Koch|23.11.22|11:23

En Taxipro loopt weer sensatie te zoeken want er is wéér slechts een klein deel van de chauffeurs die gaat staken, de meerderheid is niet eens lid van de FNV en leden van de FNV staken niet!

J. Koch|23.11.22|11:25

De leden van de CNV staken niet, moet dat zijn. Maar er zit een waardeloze spellingscontrole op mijn telefoon.

Gerrit Misdorp|23.11.22|18:05

Hoezo geen lid van de fnv
Maar wel meevreten als we gelijk krijgen
Opkomen voor jezelf heet dat het is een keer mooi geweest

J. Koch|23.11.22|19:15

Uiteraard geen lid van de FNV. Wat krijgen wij van de FNV als wij minder krijgen dankzij hun, of bedrijven failliet gaan dankzij hun?

FNV probeert door leugens de leden mee te krijgen. Gelukkig hebben ze niet veel leden.

Michel Seelen|23.11.22|20:08

De ziektekostenregeling, dát is een grote leugen. En dat je dan als fulltimer per maand zo’n €450 netto moet inleveren als je toevallig de pech hebt dat je geopereerd moet worden en er een paar maanden uit bent, dát is de waarheid.
Dus doorgaan met acties.

J. Koch|23.11.22|20:36

Als je 80% wordt doorbetaald en je moet dan netto 450 euro inleveren, dan heb je nog niet zo’n slecht salaris.

En na twee weken wordt het zelfs 90% maar dat was de FNV even “vergeten” te vermelden.

Hannelore Schlijper|23.11.22|22:03

Johan Koch, ik ben al 8 maanden in de ziektewet, inmiddels al maanden aan het reïntegreren en werk me in de uren die mij wel lukken helemaal uit de naad, dat zijn inmiddels 6 a 7 uur per dag op een rolstoelbus. Maar ik ben, trede 6, dus inmiddels 1,5 maand aan salaris kwijt.
Dus die regel moet weg. Loop eens niet zo te trollen,want je bent wel erg pro werkgever.

J. Koch|24.11.22|09:17

Beste Hannie, Johan ben ik niet en ik loop dus niet te trollen. Jammer dat je zoveel salaris kwijt bent, maar zoals gezegd wordt dit aangepast in het laatste “ultieme voorstel” van de werkgevers.

Maar jouw reactie heeft trouwens weinig te maken met waarop ik reageerde. Dus wie loopt er hier dan te trollen?

Arjan Steenstra|24.11.22|10:27

De FNV zit steeds meer onder het juk van de SP. ‘Tegen’ is het motto, zonder te willen praten. Daar win je leden mee.. niet dus.

Karin Roest|24.11.22|11:17

Arjan Steenstra

Al jaren is de FNV nergens tegen geweest al jaren lang krijgt de taxi werkgevers hun zin . Dus dat verhaal van u snap ik niet helemaal Bekijkt het loontje en de Cao is van een taxichauffeurs die is zo slechttttttt !!!!!! daar word je niet vrolijk van!! Waar zijn al die toeslagen gebleven ???? Waarom is het loon van een taxichauffeur zo laag ?? Dat komt omdat de werkgevers al jaren hun zin krijgen . De Fnv komt nu is een keer op voor de taxichauffeurs en dat doen ze goed .

Stevie W|24.11.22|13:06

@Karin Roest Je hebt volkomen gelijk, het was ook de FNV die destijds meetekende met de CAO 2019 waarin de 6 x 15 min. pauzes buiten standplaats werd opgenomen. Dat werd ze niet in dank afgenomen en het is niet meer dan logisch dat ze nu de hakken in het zand zetten. Wil je nog chauffeurs overhouden dan zullen de werkgevers water bij de wijn moeten doen.

Peter Ressing|28.11.22|12:02

@karin Roest,

Een Fulltime taxichauffeur heeft een maandsalaris van ruim €2600,-
Dus snap ik’t geklaag nïet.
En zoals gezegd die wachtdag bij de tweede ziekmelding mag er wel af hoor.
Maar daar heb ik de fnv niet voor nodig, toen ik ze wel nodig had en nog lid was kwamen ze mij ook niet helpen.
Dus doen we het nu samen net de rechtsbijstand verzekering en dat heb ik bij mijn huidige werkgever niet nodig!!

J. Koch|02.12.22|10:48

@ Peter Ressing,

Die 2600 euro waar jij het over hebt kan ik niet plaatsen?

Ik zie een startsalaris van 2110 (laagste trede 3) en dat wordt 2379 (laagste trede 5 + 8%) in de nieuwe CAO.

Op de hoogste trede voor contractvervoer beperkt zit je vanaf 2023 op 2630 en straattaxi 2731

J. Koch|02.12.22|10:52

Sorry, straattaxi wordt max 2530.